Jotosept PŁYN DO DEZYNFEKCJI 750ml dostępny w 24h

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1555
  • Cena netto: 40,57 zł 49,90 zł

Profesjonalny preparat dezynfekujący do natychmiastowego użycia i szybkiej dezynfekcji w celu uniknięcia rozprzestrzenienia się bakterii. Bezlitosny środek dla wirusów, prątków i grzybów! Gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczania.

W podróży, pracy oraz podczas każdego kontaktu z ludźmi jesteśmy zagrożeni zarażeniem i późniejszym rozwojem chorób. Najważniejszą ochroną przed wirusami i bakteriami jest utrzymanie odpowiedniej higieny rąk, na których może znajdować się nawet 5 milionów drobnoustrojów chorobotwórczych. Według raportów WHO prawie 70% zakażeń jest przyczyną niemycia rąk. Każdorazowe dotknięcie klamki, poręczy w komunikacji miejskiej czy pieniędzy powoduje, że na nasze ręce dostaje sie od 100 do 10 tysięcy komórek drobnoustrojów, dlatego tak niezbędna jest szybka reakcja i ich odpowiednia dezynfekcja.

Preparat nadaje się również do dezynfekcji wszelkich powierzchni nieinwazyjnych, czyli np. blatów czy klamek.

JOTOSEPT to mieszanka alkoholu etylowego i alkoholu izopropylowego w optymalnych do dezynfekcji proporcjach.

Jeżeli dezynfekujemy ręce po umyciu wodą z mydłem to winny być one bardzo starannie osuszone a dopiero przetarte preparatem. Należy pamiętać by nie dezynfekować wilgotnych rąk, natychmiast po umyciu, przed ich wysuszeniem, wtedy bowiem nieświadomie rozcieńczamy płyny dezynfekcyjne do stężeń nieskutecznych dla utrzymania właściwej higieny rąk.

Istotny jest także czas dezynfekcji dłoni, który nie powinien być krótszy niż 30 sekund.